Viimased uudised

Novembri esimesel poolel toimub juba kolmandat korda Lõuna-Eesti maitsete nädal “Metsast taldrikule”. Jõgevamaalt osaleb tänavu rekordiliselt viis kohta: Apteekri puhvet ja Avinurme Puiduait Avinurmes, Kohvik Ateljee Jõgeval, LAUT resto Jõgeva alevikus ja Linda Pudrupott Kalevipoja Kojas Kääpal.
 

3.-6. oktoobril 2022 korraldati Arukate külade arenguprogrammi raames projektis osalejatele õppereis Austriasse Stanz im Mürtztalisse.  Linnastumise ja kahaneva elanikkonnaga toimetulekuks tuli Stanz 2016. aastal välja strateegiaga „Local Agenda 21“, et tagada küla integreeritud areng, mis toetuks kohalike elanike teadmistele ja toetusele. Meie piirkonnast osales õppereisil Kamari küla esindaja.

Jõgevamaa Koostöökoja liikmete üldkoosolek toimub 8. novembril 2022 algusega kell 11.00 MS Teamsi keskkonnas.

Õppereisi eesmärk oli vaadata, kuidas LEADER toimetab Itaalias, kuidas minnakse vastu uuele strateegiaperioodile ja milline on seal EL toetuste mõju maaelu edendamisel. Lisaks ka seda, kuidas väiketootjad peavad vastu viimaste aastate keerulisele majandusolukorrale ning kuidas on võimalik teostada rahvusvahelisi noorteprojekte. Täpsemaks sihtkohaks oli Umbria maakond ja külastuskohad paiknesid ümber Trasimeno järve Città della Pieve, Passignano sul Trasimeno, Perugia ja Norcia piirkonnas.


Jõgevamaa Koostöökoda