Uued sündmused

Sündmusi ei ole.

Jõgevamaa kohalik toit

Otsime vanu kartulisorte ja toredaid kartulitoitude retsepte

15. november 2023

Jõgevamaa Koostöökoda osaleb assotsieerunud partnerina Interregi projektis "Maintenance and scaling up potato growing and consumption heritage in the Northern Baltic region to build up resilient communities" (MainPotRe), mis on mõeldud kartulikasvatuse ja tarbimise populariseerimiseks. Projekt kestab augustist 2023 kuni juulini 2025.

Jõgevamaa toiduettevõtjate õppereis Põlva- ja Võrumaale - kokkuvõte

06. november 2023

Jõgevamaa Koostöökoda korraldas piirkonna toiduettevõtjatele 1.-2. novembril õppereisi Põlva- ja Võrumaale, mille eesmärk oli tutvuda Võru- ja Põlvamaa tootjate ning toitlustajate tegemistega, iseäranis pöörata rõhku mahetemaatikale. Enamus tootjaid kuulub UMA MEKK võrgustikku. Külastasime veel Mikitamäe kooli, kus kooliköök pakub mahetoitu, saaki annavad mahepeenrad ning on kasvama pandud oma mustasõstrapõõsad, vaarikad ja õunapuud.

Õpituba “Henriette von Wahli kokaraamatu toidud” 28. septembril kell 18.00 Põltsamaal

21. september 2023

Põltsamaa lossi rentniku ja hilisema Pajusi, Kaave ning Tapiku mõisate omaniku Carl Gustav von Wahli abikaasa Henriette von Wahl pidas aastatel 1800-1810 käsikirjalist retseptivihikut, kuhu talletas meelepäraseid toiduretsepte. Ajastule iseloomulikult oli see saksa keeles. Rohkem kui 200-aastane retseptikogu pakub avastamisrõõmu ka täna. Pealegi on tegemist üpris haruldase ajaloodokumendiga, kus käsikirja seos autori ning kohaga on teada. 

VII Lõuna-Eesti toidukonverents keskendub haridusasutuste toiduhankimise kitsaskohtadele

18. september 2023

10. oktoobril toimub juba seitsmendat korda kohaliku ja mahetoidu edendamise suursündmus Lõuna-Eesti toidukonverents, mis tänavu kannab nime “Talust kooli”. Elva Kultuurikeskuses aset leidva konverentsi fookuses on, kuidas saada kohalike väiketootjate toodang, mahe ja kohalik toiduaine meie haridusasutustesse. Lisaks soovime kasvatada ka teadlikkust – eelkõige haridusasutuste töötajates, poliitikategijates, -kujundajates. Konverents toimub koostöös INTERREG-projektiga „Baltic Municipality’s Food Coalition“, mis justnimelt loetletud teemad fookusesse toob ja neile lahendust otsib.

Peipsi ääres ootab sel nädalavahetusel 175 kilomeetrit maitseelamusi

16. august 2023

Peipsi kandi rahvas kutsub kõiki Eestimaa toidunautlejaid hea toidu festivalile Peipsi Toidu Tänav 175 km. 19.-20. augustil avavad 175-kilomeetrisel teekonnal Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kallastel 50 kahepäevarestorani  oma uksed. Pakutakse kõike paremat, mida kohalikust toormest valmistada saab ning sinna juurde omanäolisi kultuuriprogramme.

Kamari Supifestivali I koha pälvis supp "Jõukas Jõgevamaa"

24. juuli 2023

Jõgevamaa Koostöökoja naiskond osales Kamari II Supifestivalil ja meie külmsupp "Jõukas Jõgevamaa" pälvis I koha!

Suured tänud tegusale naiskonnale koosseisus Kaire Kaasik, Aive Tamm, Ülle Epro, Anneli Hanson, Jana Pärn ja supi retsepti loojale Ülle Jukk! 

Retsept on järgmine:

Jõgevamaa toiduettevõtjate õppereis Viljandi- ja Mulgimaale 30. mail 2023 - kokkuvõte

19. juuni 2023

Viljandimaa õppereis toimus 30. mail 2023, eesmärgiks uurida, milliseid valdkondlikke arenguvõimalusi pakub Viljandimaa.

Jõgevamaa toiduettevõtjate õppereis Viljandi- ja Mulgimaale 30. mail 2023

17. mai 2023

Eeskätt toiduvaldkonna ettevõtjatele suunatud õppereisi eesmärk on tutvustada, milliseid valdkondlikke arenguvõimalusi pakub Viljandimaa. Külastame Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatorit, mis on asutatud Viljandi-, Järva- ja Jõgevamaa arenduskeskuste poolt, et tugida nii alustavaid kui juba tegutsevaid ettevõtjaid ning Polli aiandusuuringute keskust. Vaatame ka, mida pakuvad piirkonna toidutootjad.

Jõgevamaa toit Maamessil 2023

28. aprill 2023

20.-22. apriilini 2022 toimus Tartu Näituste messikeskuses 29. Maamess. Jõgevamaa toidutoojate piirkondlik stend asus traditsiooniliselt toiduhallis. Stendi D-58 korraldas Jõgevamaa Maitsed MTÜ.

Agroturismi inspiratsioonikonverents 12. aprillil Pedja meiereis - kokkuvõte

17. aprill 2023

12. aprillil 2023 toimus Pedja meiereis agroturismi inspiratsioonikonverents "Mina toodan, tema toodab ning me koos ootame teid külla!", mis oli mõeldud põllumajandusettevõtetele, toidutootjatele, maal turismiga tegelejatele, aga ka laiemale huviliste ringile, kes võiksid tulevikus sellega alustada.

Agroturismi inspiratsioonikonverents 12. aprillil Pedja meiereis

21. märts 2023

Põllumajandusettevõtetele, toidutootjatele, maal turismiga tegelejatele, aga ka sellega alustada plaanivatele huvilistele mõeldud agroturismi inspiratsioonikonverents "Mina toodan, tema toodab ning me koos ootame teid külla!!  toimub 12. aprillil 2023 Pedja meiereis (aadress: Meierei, Pedja küla, Jõgeva vald, Jõgevamaa). 

Jõgeva seemnefestivalile saabuti nii Virust kui Võrust

14. märts 2023

Jõgeva alevikus toimus laupäeval suur seemnefestival, kus kõige suuremateks tõmbenumbriteks olid tomatisordid „Pille” ja „Siive”. Rahvas ostis usinalt ka seemnekartulit  ning kuulas nõuandeid erinevate kultuuride koduaias kasvatamise kohta.

Jõgevamaa toit Tourest 2023 messil Tallinnas - kokkuvõte

27. veebruar 2023

Jõgevamaa osales Eesti turismimessil Tourest 9.-11. veebruaril 2022 Eesti Toidutee hallis Eesti toidupiirkondade sõbralikus reas.

Jõgevamaa toit Tourest 2023 messil Tallinnas

07. veebruar 2023

Jõgevamaa osaleb Eesti toidupiirkondade reas Eesti turismimessil Tourest 9.-11. veebruaril 2022. 

Toidupakkujate inspiratsiooniprogramm: suupistelaua koolitus. Kokkuvõte

06. veebruar 2023

Toidupakkujatele mõeldud inspiratsiooniprogrammi käesoleva aasta esimeseks mooduliks oli suupistelaua koolitus, mis toimus 31. jaanuaril 2023 kell 13-17 Ateljee kohvikus.