Ürituste kokkuvõtted

Ürituste kokkuvõtted

Seemnefestival näitas, et defitsiidiaeg on tagasi

11. märts 2024

Festival tõi Jõgeva aleviku rohkem kui tuhat rohenäppu, kelle hunnikute kaupa kokku ostetud seemnepakid leiavad peagi tee peenardesse. Rutem kaovad kõhtu aga head Jõgevamaa maitsed, sest piirkonna toidutootjate letid olid päeva lõpus sama tühjad nagu "Jõgeva kollase" kast kell 10.05.

Jõgevamaa toit 31. Tourestil

28. veebruar 2024

Jõgevamaa osales Tallinnas toimunud Eesti turismimessil Tourest Eesti toidupiirkondade reas 8.-10. veebruaril 2024. 

Eestlasi ja lätlasi ühendab kartul - meie teine leib

20. veebruar 2024

24.-25. jaanuaril kohtusid Skangali mõisas Lätis Läti, Eesti ja Soome kartuliaretajad, -kasvatajad, kartulipärandi entusiastid ning muud kartulihuvilised, et arutada kartuli kui meie teise leiva rollist täna. 

Soome seeniortöö kogemustest õppimas

19. veebruar 2024

30.01.2024-02.02.2024 toimus siseriikliku koostööprojekti „Seenioritöö arendamine kogukondades“ koolitusprogrammis osalejate õppereis Soome Vabariiki, tutvumaks sealsete seenioritöö võimaluste ning arengutega.

Jõgevamaa toiduettevõtjate õppereis Põlva- ja Võrumaale - kokkuvõte

06. november 2023

Jõgevamaa Koostöökoda korraldas piirkonna toiduettevõtjatele 1.-2. novembril õppereisi Põlva- ja Võrumaale, mille eesmärk oli tutvuda Võru- ja Põlvamaa tootjate ning toitlustajate tegemistega, iseäranis pöörata rõhku mahetemaatikale. Enamus tootjaid kuulub UMA MEKK võrgustikku. Külastasime veel Mikitamäe kooli, kus kooliköök pakub mahetoitu, saaki annavad mahepeenrad ning on kasvama pandud oma mustasõstrapõõsad, vaarikad ja õunapuud.


Jõgevamaa Koostöökoda