Mustvee linn

Mustvee linn

Adaveres peeti neljandat Põltsamaa valla külade päeva

11. oktoober 2013 kell 10:41

Adaveres peeti 2012. aasta 2. juunil Põltsamaa valla külade päeva, mille osaks oli seekord ka valla laste laulu- ja tantsupidu. Valla külade päev toimus juba neljandat, laste laulu- ja tantsupidu teist korda. Kui varem on need üritused toimunud eri aastatel, siis nüüd otsustati need üheskoos pidada, sest kahe eraldi sündmuse tarvis oli keerulisem raha saada. Liitürituse korraldamist lihtsustas asjaolu, et nii algselt 2011. aastale kavandatud valla laste laulu- ja tantsupidu kui ka 2012. aasta valla külade päev olid mõlemad adaverelaste korraldada.

Neljandal külade päeval andsid kõigepealt kontserdi külades tegutsevad täiskasvanute taidluskollektiivid, seejärel läks esinemisjärg laste kätte. Lastepeol osales kümmekond koori ja tantsurühma, kes olid üheksa juhendaja käe all peorepertuaari õppinud juba jaanuarikuust alates. Vajalikud ühisproovid tehti ära mõni päev varem, sest muidu oleks peopäev noortele taidlejatele, kelle hulgas oli ka lasteaialapsi, liiga pikaks ja väsitavaks kujunenud.

Lastepeol olid külalisesinejateks Imavere lasteaia lapsed. Adavere ja Imavere lasteaeda seovad tihedad sõprussuhted. Täiskasvanute kontserdil tegid aga kaasa Võisiku kodu elanikud.

Külade päeval peeti laata, millel pakuti käsitööesemeid, taimi ja kasutatud rõivaid. Lastele mõeldud töötoas sai Põltsamaa emadeklubi eestvedaja Marje Aigro juhendamisel meisterdada, OÜ Autosõit kohale toodud simulaatori ja nn joodikuprillide abil oli aga võimalik uurida, kui vajalik on turvavöö ning kui ohtlik joobes sõitmine. Korraldati ka sportlikke mänge. Pärast väikest pausi alanud õhtuses programmis lahutas rahva meelt ja mängis tantsuks rahva lemmik Toomas Anni.

Põltsamaa valla külade päeva peeti Adavere põhikooli juures. Kooride jaoks oli kohale toodud Lustiverest laenatud astmestik. Päeva programmi hoidis ohjes päevajuht Kristjan Annuk. Et Adaveret läbivalt tiheda liiklusega maanteelt kostev müra taidlejate esinemist ei summutaks, tuli korraldajatel terveks päevaks kohale tellida Parimpidu.ee korralik helitehnika.

Vabaõhuürituse õnnestumine sõltub paljus ilmast. Sellega Põltsamaa valla neljanda külade päeva korraldajatel, esinejatel ja publikul ei vedanud: sündmuse toimumise ajal sadas vihma ja õhutemperatuurgi oli rohkem sügisesse sobiv. Vaatamata sellele osales registreerimislehtede andmetel külade päeval ligikaudu nelisada inimest, kusjuures paljud kohalviibinud jäid veel kirja panemata.

Põltsamaa valla külade päev annab eri külades elavatele inimestele võimaluse kokku tulla ja tutvuda üksteise tegemistega. Põltsamaa vallas tegutsevad ka tugevad mittetulundusühingud ja taidluskollektiivid. Neilgi on huvitav omavahel kokku saada ja üheskoos midagi teha. Sellised kokkusaamised aitavad hoida kodukoha vaimu.

Põltsamaa valla neljanda külade päeva korraldamiseks sai Adavere Mõisa Selts 4650 eurot. See kulutati Põltsamaa linnaorkestrile (nemad aitasid rongkäigus ühtset sammu hoida ja mängisid ka meeleolu loomiseks) esinemistasu maksmiseks, liiklusohutust propageerivate simulaatorite kohaletellimiseks, töötubade läbiviimiseks, bussiteenuse (seda kasutati ka laste peoeelsete ühisproovide ajal) ostmiseks, heli- ja valgustehnika rentimiseks ning päevajuhi ja projektijuhi töö eest tasumiseks. Külade päeva kogueelarve oli 5167 eurot. Omaosalust projektis aitas tasuda Põltsamaa vallavalitsus Adavere Mõisa Seltsile tegevustoetust makstes.


Jõgevamaa Koostöökoda