Kalender

Uued sündmused

13
juul
Siimusti Liiv 2024
Siimusti Tootmisbaas
20
juul
Rääbise Sõprade Festival
Kasepää laululava ja staadion
20
juul
Kamari Supifestival 2024
Kamari seltsimaja hoov

Mustvee linn

Kliendid soovivad üha keerulisemat ja värvilisemat

13. detsember 2013 kell 05:57

OÜ Ebru Matkad pakub soojematel aastaaegadel kanuude laenutamise ja kanuumatkade korraldamise teenust, ent aastaringse teenistuse tagab firmale hoopis teistlaadi tegevus: reklaamtrükiste ja kleebisreklaamide valmistamine. Ses mõttes on firma nimi pisut eksitavgi: kanuumatkade korraldamine on Ebru Matkadele pigem kõrvalharu ning trükiste ja kleebiste valmistamine põhitegevus.

 

Kui varem kasutati trükiste valmistamisel siiditrükitehnikat ning kleebisreklaamide valmistamisel tavalist kilelõikurit, siis ajaga kaasas käimiseks ja klientide soovide paremaks täitmiseks soetas firma endale 2013. aasta juulis laiformaatprinteri-kilelõikuri Roland VersaCAMM VS-300. Nii trükiste kui ka kleebisreklaamide tellijad soovivad nimelt saada üha keerulisemaid ja värvilisemaid asju. Soetatud printer-kilelõikur prindib nii paberile kui ka kilele. Sellega saab edukalt valmis teha väikese tiraaži kutseid, reklaamplakateid vms (suur tiraaž on mõistlikum tellida trükikojast), ent sellega saab vähese vaevaga valmistada ka keeruliste ja erivärviliste kujunditega kleebisreklaami. Kui varem tuli selleks erivärvilistest kiledest välja lõigata mitu erinevat kujundit ning näha vaeva nende autokerele või mingile muule pinnale kihiti kleepimisega, siis uus tööriist prindib ühele kilele kuitahes keerulise ja värvilise kujundi ning selle vajalikku kohta kandmine pole kuigi suur vaev.

Uus printer-lõikur, mis maksis 14 500 eurot ja mille soetamist toetas 5000 euro ulatuses Leader-programm, leiab firmas kasutamist enam-vähem iga päev, sest ettevõttel on palju püsikliente. Üks neist on näiteks Pauastveres tegutsev tahvlitehas TK-Team, teine Adaveres tegutsev traktorihaagiste tootja Kiretec. Oma toodetele pealekleebitavad logod tellivad nad just OÜst Ebru Matkad.

Ebru Matkad on tegutsenud juba 1987. aastast alates. Vastavalt ajale, oludele ja seadustele on see tegutsenud teeninduskooperatiivi, aktsiaseltsi, talu ja osaühinguna ning kandnud aja jooksul ka teistsuguseid nimesid. Oma iseloomult on see aga ikka olnud väike, aga tegus perefirma.