Kalender

Uued sündmused

13
juul
Siimusti Liiv 2024
Siimusti Tootmisbaas
20
juul
Rääbise Sõprade Festival
Kasepää laululava ja staadion
20
juul
Kamari Supifestival 2024
Kamari seltsimaja hoov

Mustvee linn

Kvaliteet paremaks ja tootmismaht suuremaks

13. detsember 2013 kell 05:55

Kamaris tegutsev OÜ Durego on spetsialiseerunud freesprussidest aiamajade tootmisele. 2009. aastal rajas firma endale Leader-toetuse abiga asfalteeritud peale- ja mahalaadimisplatsi. Rajatis oli toodangu kvaliteedi hoidmise seisukohalt hädavajalik: kallist materjalist puhaste majadetailide peale- ja mahalaadimine peab toimuma porivabal pinnal, vastasel korral võivad need määritud saada. Lisaks sellele peab laadimisplats sile olema, muidu võivad pikad, kuni kümnemeetrised majadetailide pakid, millel on keskel meetrilaiune toetuspind, ümber minna ning rikutud saada.

Umbes 400 ruutmeetri suuruse peale- ja mahalaadimisplatsi rajas Tartus tegutsev AS Tref ning Leader-programm toetas ettevõtmist 5621 euroga. Omaosaluse tasus OÜ Durego oma rahast.

2011. aastal soetas OÜ Durego Leader-programmist saadud toetuse abil tõsteseade Doosan 630GX. See vedelgaasil töötava mootoriga liikuv mehhanism on ajamajade valmistajatele asendamatuks abimeheks: seadmega on võimalik majadetaile tootmishoone sees ühe pingi juurest teise pingi juurde toimetada ning pakitud valmistoodangut laadimisplatsil auto peale tõsta. Varem tuli sama töö ära teha käsitsi ja kärudega.

Tõsteseade soetamiseks sai OÜ Durego Leader-programmist toetust 10162 eurot, millele firma lisas omaosaluse. Tänu sellele, et töötajad ei pea enam tegema nii palju käsitsitööd, sai ettevõte oma tootmismahtu kasvatada.

OÜ Durego tegutseb 2006. aastast. Koos firma juhiga on seal töö kolm inimest. Aastas toodetavast umbes kahesajast aiamajast saadetakse suurem osa Euroopasse.