Kalender

Uued sündmused

13
juul
Siimusti Liiv 2024
Siimusti Tootmisbaas
20
juul
Rääbise Sõprade Festival
Kasepää laululava ja staadion
20
juul
Kamari Supifestival 2024
Kamari seltsimaja hoov

Mustvee linn

Kamari lapsed ja noored veetsid kümme päeva töö- ja puhkelaagris

07. september 2014 kell 16:22

Kamari lapsed ja noored veetsid 2014. aasta juunis kümme mõnusat päeva Võrtsjärve ääres Vaiblas töö- ja puhkelaagris.

 

Laagris osales 23 last ja noort vanuses 6-17 aastat. Suurem osa neist elab Kamaris, mõned on aga selle paigaga seotud vanavanemate kaudu. Täiskasvanud juhendajaid oli laagris seitse. Nii mõnigi neist oli 2003. aastal, kui toimus esimene selline töö- ja puhkelaager, kasvandiku seisuses. Kahteistkümnendas laagris said “veteranid” oma kogemused kodupaiga laste heaks ära kasutada. Kõik juhendajad tegutsesid laagris vabatahtlikena.

Kui nooremad laagrilised sõitsid Vaiblasse bussiga, siis suuremad läksid sinna jalgratastel. Ligemale 60 kilomeetrit, mis selleks läbida tuli, polnud nende jaoks ületamatu raskus. Vaiblas sai laagriliste elupaigaks Põltsamaa valla puhkebaas. Ka tööd tehti sealsamas: värviti üle puhkekeskuse maja, laoti puid, tehti heakorratöid maja juures ja rannas ning valmistati toitu. Maja välisilme uuendamiseks kulunud värvi hankis vallavalitsus.

Tööd tehti hommikupoolikuti, õhtud olid sisustatud mitmesuguste vaba aja tegevustega: roniti seiklusrajal, läbiti noorkotkaste ja kodutütarde järgukatseteks vajalik õppeprogramm (esmaabi, matkatarkused, organisatsiooniõpe), mängiti jalgpalli, võrkpalli ning teisi sport- ja lauamänge, meisterdati ja peeti maha veeolümpia. Üks laagriliste poolt oodatum sündmus oli maastikumäng, mille käigus lapsed pidid võistkondadesse jagatult maastikul orienteeruma, leidma üles kontrollpunktid ja neis ülesandeid lahendama. Kohal käis ka Kinobuss, mille meeskond käivitas filmi töötoad. Ühel pärastlõunal käidi ka Valma seikluspargis. Ilm laagrilisi, tõsi küll, ei hellitanud: oli üsna jahe ja sajune.

Paar päeva pärast laagri lõppu tegid noored ühise väljasõidu Ida-Virumaale, kus külastati Kohtla kaevandusparki, Kiviõli seikluskeskust, Saka mõisa ja Valaste juga.

Laagris tehtud töö eest lapsed palka ei saanud, preemiaks tehtu eest olidki võimalus laagrielu nautida ja ekskursioon Ida-Virumaale.

Kui töö- ja puhkelaagrid omal ajal käivitati, olid mitme Kamari haridusseltsi eestvedaja enda lapsed parajas laagrieas. Esimestel aastatel tehti mitmesuguseid heakorratöid kodukülas. Laagri üks eesmärk oligi kasvatada lastes ja noortes vastutus- ja kohusetunnet ning kodupaigast hoolimist. Vastutus- ja kohusetunnet kasvatati ka kaheteistkümnendas laagris, mis siis, et tööd ei tehtud Kamaris.

Kamari laste ja noorte töö- ja puhkelaagrit toetas Leader-programm 4412 euroga. See raha kulus laagriliste toitlustamisele, õhtuste vaba aja tegevuste korraldamiseks ja ekskursioonil käimiseks.