Kalender

Uued sündmused

13
juul
Siimusti Liiv 2024
Siimusti Tootmisbaas
20
juul
Rääbise Sõprade Festival
Kasepää laululava ja staadion
20
juul
Kamari Supifestival 2024
Kamari seltsimaja hoov

Päevakorralised

2015-2023 perioodi LEADER-lugude raamat "LEADER lisab Jõgevamaale jõukust"

08. juuli 2024 kell 13:37

7. juunil algas meie LEADER-tegevusrühma jaoks kolmas strateegiaperiood. Praegu on ilus hetk tõmmata joon alla 2015-2023 perioodile. 

Jõgevamaa Koostöökoja  tegevuspiirkond hõlmas sel perioodil Jõgeva ja Põltsamaa valda tervikuna, Mustvee valda osaliselt (välja arvatud haldusreformieelsed Lohusuu ja Avinurme vallad) ning haldusreformieelset Pala ja Tabivere valda, mis kuuluvad täna Tartumaa koosseisu. Tegevuspiirkond jagunes omakorda Vooremaa, Põltsamaa ja Peipsi piirkondadeks. 

2015. aastal kirjutati strateegia visioonis, et Jõgevamaa Koostöökoja tegevuspiirkond on ühise identiteediga, piirkondlikke eripärasid väärtustav, aktiivseid ja terviklikke maaelu võimalusi pakkuv keskkond ettevõtlusele ning kogukondadele. Selle perioodi jooksul on ellu viidud või lõpusirgel olevate projektide kogumaksumus ulatunud 6 825 436 euroni, millest LEADER-toetus moodustab 4 156 353 eurot. 347 projektist 168 taotleti ettevõtluse edendamiseks, 118 kogukondade arendamiseks, 48 ülemaakondlikeks tegevusteks ja 13 koostöökoja enda koostööprojektideks teiste LEADER-tegevusrühmadega. See on märkimisväärne panus piirkonna arengusse ja ühistegevusse.

Koondasime kaante vahele 38 lugu Jõgevamaa Koostöökoja tegevuspiirkonda märkimisväärselt mõjutanud LEADER-projektidest, aga ennekõike inimestest nende projektide taga. Ideed ja plaanid sünnivad ikka inimeste peas ning saavad teoks tänu kellegi visale tegutsemisele ja koostööle. Kui väärt tegemised paistavad kaugemale, siis inimesed tegemiste taga jäävad sageli märkamatuks. Soovisime oma raamatuga anda tegijatele „näo“ ja öelda aitäh tehtud töö eest.

Kui muidu kaunistab LEADER-programmi logo õunapuu, valisime kaanele hoopis pirnipuu pildi. Pirnipuu on pikaealisuse ja hea valitsemise sümbol, mis meie arvates illustreerib edukaid LEADER-projekte veelgi paremini. 

Fotol oleva raamatukuhja kõrval on aga täpselt sama pirnipuu väikeste viljadega oks, mis kaanel Üks periood ulatab teisele sümboolselt käe, et maaelu toetamine tooks Jõgevamaale taas jõukust juurde.

LEADER LISAB JÕGEVAMAALE JÕUKUST
Väljaandja: Jõgevamaa Koostöökoda, 2024
Tekstid: Helve Laasik, Kaire Kaasik, Liia Lust
Toimetaja: Ülle Jukk
Kujundaja: Katrin Põdra
Fotod: Ahto Sooaru, Helar Laasik, Katrin Põdra, Lea Pihlak, Maria Kilk / Õhtuleht Kirjastus,  Sandra Urvak, Ülle Jukk
Kaanefoto: Ülle Jukk
Trükk: Vali Press OÜ