Ürituste kokkuvõtted

Eestlasi ja lätlasi ühendab kartul - meie teine leib

20. veebruar 2024

24.-25. jaanuaril kohtusid Skangali mõisas Lätis Läti, Eesti ja Soome kartuliaretajad, -kasvatajad, kartulipärandi entusiastid ning muud kartulihuvilised, et arutada kartuli kui meie teise leiva rollist täna. 

Soome seeniortöö kogemustest õppimas

19. veebruar 2024

30.01.2024-02.02.2024 toimus siseriikliku koostööprojekti „Seenioritöö arendamine kogukondades“ koolitusprogrammis osalejate õppereis Soome Vabariiki, tutvumaks sealsete seenioritöö võimaluste ning arengutega.

Jõgevamaa toiduettevõtjate õppereis Põlva- ja Võrumaale - kokkuvõte

06. november 2023

Jõgevamaa Koostöökoda korraldas piirkonna toiduettevõtjatele 1.-2. novembril õppereisi Põlva- ja Võrumaale, mille eesmärk oli tutvuda Võru- ja Põlvamaa tootjate ning toitlustajate tegemistega, iseäranis pöörata rõhku mahetemaatikale. Enamus tootjaid kuulub UMA MEKK võrgustikku. Külastasime veel Mikitamäe kooli, kus kooliköök pakub mahetoitu, saaki annavad mahepeenrad ning on kasvama pandud oma mustasõstrapõõsad, vaarikad ja õunapuud.

Jõgevamaa Koostöökoda tunnustas lõppeva strateegiaperioodi õnnestunud projekte

23. oktoober 2023

Jõgevamaa Koostöökoda tunnustas 20. oktoobril Puurmani lossis toimunud Lõikuspeol lõppeva strateegiaperioodi edukaid ja õnnestunud projekte, õigemini nende teostajaid. LEADER on jätnud oma jalajälje küll igasse maakonna nurka ja andnud sadadele ideedele tiivad.

Jõgevamaa Koostöökoja õppereis Portugali, 1.-6. oktoobril 2023

23. oktoober 2023

Õppereisi eesmärk oli tutvuda LEADER-meetme rakendamisega Portugalis, AD ELO tegevusrühma piirkonnas, külastada piirkonna väikeettevõtjaid ning tutvuda kohaliku ettevõtluskultuuriga.