Kalender

Uued sündmused

13
juul
Siimusti Liiv 2024
Siimusti Tootmisbaas
20
juul
Rääbise Sõprade Festival
Kasepää laululava ja staadion
20
juul
Kamari Supifestival 2024
Kamari seltsimaja hoov

Projektilood alates 2016

Oma välilava aitab rendiraha kokku hoida

Vabaõhuürituste korraldajad teavad: välilava rentimisele võib kuluda märkimisväärne osa ürituse eelarvest. Et sellistest kulutustest edaspidi prii olla, soetas Kamari Haridusselts endale Leader-toetuse abil teisaldatava välilava Dome. Üks suuremaid üritusi, kus laiem avalikkus seda näha sai, oli tänavu juulis Põltsamaal toimunud Ruumeks.

Jahiselts Ott rajas endale Leader-toetuse abil jahimaja

Peale metsa, kus jahti pidada, on jahimeestel vaja ka ruume, kus seltsitegevust edendada, kütitud ulukeid esmaselt töödelda ja liha hoida. Põltsamaa vallas tegutseval jahiseltsil Ott valmis 2019. aasta alguses uus jahimaja, mille rajamist toetas Leader-programm.

Saare rahvamaja saal on nüüd soe ka talvel

Külakogukonnale on suureks plussiks kooskäimiskoha olemasolu. Kääpa kandi suurim saal on Saare rahvamaja oma. Paraku polnud see aastaid külmemal ajal kasutatav, sest halvasti toimivad ahjud ei võimaldanud ruumi soojaks kütta. Mure sai murtud tänu Sihtasutuse Kalevipoja Koda käivitatud Leader-projektile. Saal näeb nüüd ka märksa kenam välja.

Vudila täiendas köögitehnika varusid ja soetas uued vesijalgrattad

Kaiaveres tegutsev Vudila mängumaa on suviti „kuum“ koht: sealt leiab eest Eesti suurima vabaõhu-veepargi, batuudid, laste seiklusrajad, motorajad, miniloomapargi, tuhat ruutmeetrit sise-mängualasid jne. Et mängumaa külastajatele jätkuvalt atraktiivne oleks, tuleb sinna pidevalt investeerida. Hiljuti soetas OÜ Vudila Mängumaa Leader-toetuse abil köögitarvikuid ja atraktsioone.

Neimann Grupis rajatakse uusi maasikapõlde masinaga

Maasikakasvataja jaoks on üks raskemaid töid uue põllu rajamine. Kui arvestada, et iga põllulapp vajab nelja-viie aasta tagant uuendamist, tuleb seda tööd ka päris palju teha. Koimula külas maasikaid ja vaarikaid kasvatav OÜ Neimann Grupp soetas endale Leader-toetuse abil peenramoodustaja-kiletaja, mis uute maasikataimede istutamist märkimisväärselt lihtsustab.

Juulamõisa kohviku juurde rajati matkaautode peatuskoht

Matka- ehk karavanautoga puhkuse ajal ringi sõitmine pole Eestis veel väga levinud, seetõttu on napilt ka parklaid, kus „ratastel suvilaga“ reisides vahepeatust teha. Matkabussil on peatuskohas vaja ju eritingimusi, näiteks võimalust ühendada end elektrisüsteemi. Tavaliselt soovitakse ka veevarusid täiendada, heitveest vabaneda ja duši all käia. Seda kõike pakutakse karavanireisijatele nüüd Juulamõisa kohviku juures.

Aidu järve rannas ei hakka lastel igav

Suvistel soojadel päevadel koguneb Aidu järve ehk ametliku nimega Kõpu tiigi äärde palju rannamõnude nautijaid. Lastega peresid meelitab sinna muu hulgas see, et pere pisemad saavad lisaks vees sulistamisele veeta aega vahval mänguväljakul.

Kaareperes tegutseb väike, aga toimekas autoremonditöökoda

Kaarepere vanas katlamajas ei toodeta juba ammu enam soojust. Seal hooldab ja remondib osaühing LP Green hoopis mootorsõidukeid – nii kahe- kui ka neljarattalisi. Leader-programmist saadud toetus võimaldas firmal vana katlamaja olulisel määral laiendada. Nüüd mahuvad sinna ära ka kontori- ja duširuum ning klientidele mõeldud puhkenurk.

Kalevipoja legendid aitavad Jõgevamaa loodus- ja kultuuriväärtusi tutvustada

Jõgevamaad on sageli nimetatud Kalevipoja tegude maaks, sest paljusid siinseid loodusobjekte seostatakse meie rahvuseepose kangelase toimetamistega: kus on ta hiigelvagusid kündnud, kus lingukivi lennutanud, kus sängis puhanud ja kuhu jalajälgi jätnud. Kangelase mõõkki lebab Kääpa jõe põhjas.

Vibulaskmine, uus spordiala Jõgevamaal

 

Vibulaskmine, uus spordiala Jõgevamaal