Taotlusvoorud 2025, jaanuar, meetmed 2 ja 4
1.
Energiakulude vähendamise meede 2 on avatud e-PRIA-s 20. jaanuarist kuni 30. jaanuaril kella 15.00-ni 2025. Fookus: investeeringud kaasaegsete kütte- ja tootmistehnoloogiate ning taastuvenergia kasutuselevõtmiseks. Meetme eelarve kinnitatakse 13.12.2024 üldkoosolekul.
Energiameetmest taotlejal on vaja lisada taotlusele hinnapakkumused, investeeringu tasuvusanalüüs ja/või hoone energiaaudit, taotleja tutvustus JKTK vormil ning sõltuvalt projekti iseloomust vajadusel muud dokumendid, vt LEADER-määruse §§ 23-38:
- Investeeringu või tegevuse puhul üle 5000 euro käibemaksuta vähemalt kolm võrreldavat hinnapakkumust kulude mõistlikkuse hindamiseks;
- Investeeringu puhul 5000 eurot või vähem käibemaksuta vähemalt üks hinnapakkumus kulude mõistlikkuse hindamiseks;
NB! Säilitage kõik pakkumuskutsed. Pakkumuskutses sõnastage võimalikult konkreetne lähteülesanne, et pakkumused oleksid võrreldavad;
- Investeeringu tasuvusanalüüs ja/või hoone energiaaudit. Tasuvusanalüüs esitatakse vabas vormis, see peab sisaldama projektiga saavutatavat energiasäästu protsenti, energiasäästu hulka aastas taandatuna kWh-dele ja hinnangut tehtud valikule ka pikemaajaliste kasutuskulude ning säästlikkuse seisukohast. Energiaaudit on abiks hoone renoveerimisel, aga aitab põhjendada ka näiteks küttesüsteemi uuendamist vms hoone energiaklassi tõstmise eesmärgil (vt https://ttja.ee/ariklient/ehitised-ehitamine/energiatohusus , kellele energiaauditit kohaldatakse).;
- Ehitustegevuse puhul tuleb kasutada PRIA hinnapakkumuse vormi, täitmiseks on juhend;
- Väljavõte ehitusprojekti joonistest koos ehitusprojekti seletuskirjaga juhul, kui need on nõutavad ehitusseadustiku kohaselt;
- Taotleja organisatsiooni ja projekti tutvustus Jõgevamaa Koostöökoja vormil;
NB! Ehitusprojektide jm spetsiifiliste materjalide failid lisage soovitavalt pdf vormingus.
Täiendavat infot taotlejale:
- Taotleja peab e-PRIA taotlusvormis sõnastama detailandmete sakis projekti nimetuse ja esitama kokkuvõtte projekti eesmärkidest (arenguvajadusele vastavatest lahendustest). Sõnastuse valimisel tuleks meeles pidada, et toetuse eraldamisel kantakse eesmärk ka projekti tähistamise infotahvlile, kui toetuse summa ületab 10 000 eurot. Seega peaks ta olema võimalikult kompaktne.
- Hinnapakkumus v.a ehitustegevuse pakkumus, peab sisaldama projektitoetuse taotleja nime, hinnapakkuja nime, registrikoodi ja kontaktandmeid, hinnapakkumuse väljastamise kuupäeva ning töö, teenuse või vara üksikasjalikku kirjeldust ning käibemaksuta ja käibemaksuga maksumust ning vajaduse korral tehniliste tingimuste loetelu, mis osutab tehnilisele spetsifikatsioonile. Hinnapakkumuseks loetakse ka muud dokumenti, millest peavad selguma nimetatud andmed, välja arvatud taotleja nimi, hinnapakkuja registrikood ja töö, teenuse või vara käibemaksuta maksumus nt veebipoest kuvatõmmis.
- Taotleja ei või küsida hinnapakkumust endaga seotud isikutelt tulumaksuseaduse § 8 lõike 1 tähenduses.
- Taotleja peab oma tegevustes vältima negatiivsete keskkonnamõjude tekitamist.
- Taotleja võib esitada ühes taotlusvoorus ühe projektitaotluse.
- Lihtsustatud kulumeetodi puhul tuleb juba taotluses märkida kulude hilisem tõendamisviis, mis on taotlejale siduv.
- Toetuse miinimumsumma on 5 000 eurot ja maksimumsumma 20 000 eurot. Toetuse määr on ettevõtetel 60% ja MTÜ-del 90% abikõlblikest tegevustest.
Vt veel
- Energiaauditi koostab energiaaudiitor. Energiaaudit on sisuliselt hoone soojustehniline bilanss, kus elementide kaupa vaadatakse energiavajadusi hoone kütteks, ventilatsiooniks ja sooja tarbevee valmistamiseks, tööstusobjekti puhul tööstusprotsesse, elektrijuhtimist, kütet ja jahutust, pakkudes võimalikke parenduslahendusi. Energiaauditit tegeva ettevõtja pädeva isiku kvalifikatsioon peab olema tõendatud vastava kutse või muu õigusakti kohase pädevustunnistusega (Ehitusseadustik § 24 lg 2). Vt ka https://www.kutseregister.ee/et/kutsed/avalik_kutsetunnistused/
- Ehitusetatise- või ehitusloa kohustus: Ehitise ümberehitamine ehk rekonstrueerimine on ehitamine, mille käigus paigaldatakse, muudetakse või lammutatakse tehnosüsteemi, mis muudab ehitise omadusi, sealhulgas välisilmet (Ehitusseadustik, § 4, lg 3, p 3). Küttesüsteemi väljavahetamine (sh õhksoojuspumba paigaldamine, kui seda enne pole olnud) läheb ehitise ümberehitamise alla, mille puhul mitteelamutel ehitisealuse pinnaga 20-60 m2 on kohustuslik ehitusteatis ja ehitusprojekt ning ehitisealuse pinnaga üle 60 m2 on kohustuslik ehitusluba. Tööd peavad lõppema vastavalt kasutusteatise või -loaga.
- Täiendavat lugemist: https://ttja.ee/ariklient/ehitised-ehitamine/energiatohusus#kuidas-seda-teha
- Majandus- ja taristuministri 03.07.2020 määrus nr 40 „Hoone energiatõhusust oluliselt mõjutavale tehnosüsteemile esitatavad nõuded“;
- Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri 11.12.2018 määrus nr 63 „Hoone energiatõhususe miinimumnõuded“.
- NB! Tutvu ka taastuvenergeetika materjalidega meie kodulehel.
Kuna uuel strateegiaperioodil on taotluse koostamisel ja esitamisel palju uut, soovitame tulla eelnevale nõustamisele Jõgevamaa Koostöökoja büroosse. Info ja nõustamisaja kokkuleppimine: meede 2 – Ülle Jukk, tel 5305 6322, ylle@jogevamaa.com
2.
ESF+ meede 4 "Sotsiaalse kaasatuse suurendamine" on avatud SPOKU e-keskkonnas aadressil spoku.leaderliit.eu 13. jaanuarist kuni 19. jaanuaril kella 15.00-ni 2024. Meetme eelarve on 24 000 eurot.
Täiendavat infot ESF+ meetmest taotlejale:
-
Taotlemine toimub SPOKU e-keskkonnas aadressil spoku.leaderliit.eu (Klõpsa "Sisene taotluskeskkonda", pärast enda identifitseerimist vali Jõgevamaa Koostöökoda ja alusta taotluse täitmist). Link avatakse vahetult enne taotlusvooru algust.
-
Toetuse miinimumsumma on 1 000 eurot ja maksimumsumma 3 000 eurot. Toetuse määr on 100 %.
-
Üle 1000-eurose ilma käibemaksuta kulu puhul tuleb lisada juurde hinnapakkumus. NB! Säilitage kõik pakkumuskutsed.
-
Tegevuste elluviimisega võib alustada peale Jõgevamaa Koostöökoja juhatuse poolt kinnitatud positiivse otsuse kohta teate saamist;
-
Tegevused peavad olema ellu viidud ja aruanded esitatud 12 kuu jooksul alates Jõgevamaa Koostöökoja juhatuse kinnitatud positiivse otsuse kuupäevast.
Nõuded taotlejale:
- Taotlejal ei tohi olla maksuvõlgnevusi ja tähtajaks esitamata majandusaasta aruandeid ega tema suhtes ei toimu likvideerimismenetlust, kuulutatud väljapankrotti või algatatud sundlõpetamist.
- Taotlejal ( v.a kohalik tegevusrühm) tohib olla samaaegselt elluviimisel kuni kolm projekti.
- Tegevuste elluviija peab tagama kõikide osaliste võrdse kohtlemise ja tagama sündmusele ligipääsetavuse. Vt abimaterjali.
- Toetatavad tegevused ei tohi suurendada negatiivseid keskkonnamõjusid.
- Tegevuste elluviimisel tuleb lähtuda keskkonnahoidliku sündmusekorraldamise põhimõtetest. Vt abimaterjali.
NB! ESF+ meetmest taotlejal on kohustuslik tulla eelnevale nõustamisele Jõgevamaa Koostöökoja büroosse. Jaanuarivoorust taotlejatele soovitame tulla nõustamisele vahemikus 2. jaanuarist kuni 10. jaanuarini. Info ja nõustamisaja kokkuleppimine: meede 4 - Liina Abram, tel 5449 0631, liina@jogevamaa.com.
----------------------------------
Käesoleva strateegiaperioodi eesmärgid ja meetmete kirjeldused leiab Jõgevamaa Koostöökoja ühisstrateegiast 2023-2027 (versioon 4). Enne toetuse taotlemist soovitame tutvuda ka taotluste hindamise korraga.
Meetmete 1, 2, 3 ja 5 taotlemine toimub e-PRIA keskkonnas, meetmel 4 SPOKU e-keskkonnas. Taotlusvoorud suletakse viimasel taotlemise päeval kell 15.00.